Industrial areas and business opportunities in South-East Estonia

Kergetööstus

6_kergetoostus

Kergetööstuse valdkonnas on Eestis olulisel kohal rõivaste ning jalatsite valmistamine. Ühes kangastega moodustasid nad 2013. aastal Eesti Statistikaameti andmetel 8.1% jaemüügi osatähtsusest.

Rõivaste tootmisega tegeleb Eestis rohkem kui 400 ettevõtet ning sektor pakub tööd umbes 6000 inimesele. Eesti rõivatööstuse eksporditurgudest on suurimad Soome, Rootsi, Läti, Norra ja Saksamaa ning riigist välja suunatud kaubavoo maht oli 2013. aastal rohkem kui 100 miljonit eurot.

Võrumaal toodavad jalatseid ja rõivaid mitmed ettevõtted. Kogemused, pidev tootearendus ja tehnoloogiline ajaga kaasas käimine võimaldavad neil olla arvestatavateks koostööpartneriteks nii Eesti kui ka välisriikide organisatsioonidele.

OÜ Abrises valminud kaup jõuab Balti turgudele, Põhjamaadesse ja mujalegi. Võrumaal tegutsevast Riticost on kujunenud aastatega üks suurimaid sisetaldade tootjaid Ida-Euroopas.

Enam kui 20-aastase kogemusega Nancotex Eesti OÜ loob riideid nii lastele kui ka täiskasvanutele ning ekspordib oma toodangut Skandinaavia riikidesse. OÜ Hamery edukat tegutsemist rõivaturul kinnitab koostöö tuntud kaubamärkidega nagu Seppälä, Lindex ja Halens.

Silmapaistev näide sektorist:

AS Abris

AS Abris

Võru jalatsivabriku ajalugu ulatub tagasi eelmise sajandi esimesse poolde kui linnas hakati nahka parkima. Jalatseid tehakse seal 1960. aastast ning 1993. aastast kannab rahvakeeli nahavabrik AS Abrise nime.

Ettevõte tegeleb pidevalt tootearendusega, mille lõppeesmärgiks on luua mugavaid kvaliteetseid jalatseid, mis arvestavad inimeste soovide ja keskkonna eripäradega.

Toodete valmimisel kasutab AS Abris naturaalnahka ja kaasaegseid kandjasõbralikke materjale ning mitmeid turvaelemente. Selle tulemusena pakub ettevõte laia valikut nii töö- kui tänavajalatseid. Valikust leiab üle 100 nimetuse alates sussidest kuni saabasteni ning paljud neist on Soome Tervishoiu Instituudis läbinud ka CE kvaliteedikontrolli.

Abris valmistab allhanke korras jalatseid ka Skandinaavia turule, mis tähendab, et näiteks Soomest ostetud jalavari võib olla sündinud Võru tehases.

info@abris.ee
+372 782 4040
www.abris.ee

Vaata rohkem …