Industrial areas and business opportunities in South-East Estonia

Toiduained

2_toiduained

Eestis on toiduainetööstus töötleva tööstuse oluline haru ja võrreldes teiste allharudega üks stabiilsemaid. Aastal 2012 läks toodangust ekspordiks 36% ning toiduainetööstuse osatähtsus kogu tööstustoodangus oli 11%.

Võrumaal tegutsevad ettevõtted pakuvad liha-, piima- ja pagaritooteid. Olulisel kohal on ka joogitööstus ning puuviljade, marjade ja köögiviljade kasvatamine.

Võrumaa sobivust toiduainete tootmiseks illustreerivad kõige paremini Cristella ja Valio Eesti AS, kes annavad maakonnas tööd enam kui 300 inimesele ning nende ettevõtete käive ulatus 2012. aastal kokku ligi 100 miljoni euroni.

Toiduainetoostus_EST

Toiduainetööstuse müük ja eksport.
Allikas: Eesti Statistikaamet

Silmapaistev näide sektorist:

Cristella

Cristella VT OÜ

Cristella VT OÜ on Eesti ja Baltimaade suurim sügavkülmutatud pagaritoodete valmistaja ning Võru linna suurim tööandja. Seega võib Võru linna pidada nii eesti kui ka Baltimaade pagaripealinnaks.

Edu taga on pidev arendustegevus. 2004. aasta sügisel paigaldati tehasesse uus sügavkülmutatud pagaritoodete liin ja alustati sügavkülmutatud pagaritoodete müüki Lätti, Leetu, Poola ja Soome. Lisaks valmis 2010. aasta detsembris uus külmutatud väikesaia tootmisliin.

Pidev areng ja tulevikku suunatud pilk tähendab, et ettevõte on alati avatud uutele ideedele ja rakendab neid tootmises, tuginedes Põhjamaade inimeste maitse-eelistustele. See seletab ka Cristella toodete sõprade arvu jätkuvat kasvu.

Ettevõttes töötab ligi 200 inimest ja aastal 2013 toodeti 5 805 780 kg pagaritooteid. Cristella VT OÜ käive oli 15,3 mln eurot.

cristella@cristella.ee
+372 786 6800
www.cristella.ee

Vaata rohkem …